Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Sanktuaria Diecezji Tarnowskiej

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Termin: 03-07.07.2020                                                          
Cena: 719,00 zł/os

Ramowy program imprezy

03.07.20 (piątek):  Wyjazd z K – Koźla  o 5:50 – Pogorzelec, parking przed Carrefourem, 6.00 – Piasty, plac przed Parafią Ducha Św. Przejazd do Tyńca i zwiedzanie najstarszego klasztoru w Polsce – Opactwa Benedyktynów. Udział we Mszy Świętej. Następnie przystanek w Staniątkach koło Niepołomic, gdzie z kolei znajduje się najstarszy klasztor Benedyktynek w Polsce. Przejazd do Szczepanowa, miejsca urodzin św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona polski. Zwiedzanie sanktuarium ze słynnym średniowiecznym obrazem św. Stanisława. W miarę możliwości czasowych postój w Wierzchosławicach (pamiątki po Wincentym Witosie). Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

04.07.20 (sobota): Śniadanie. Udział w Ogólnopolskiej pielgrzymce kolejarzy (godz. 11:00). Następnie spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Tuchowa:  Pozostałości parku Rozwadowskich, aleja dębowa na „Skałce”, Rynek, Ratusz, Kościół Św. Jakuba, Kościół NMP i Św. Stanisława Męczennika, domy mieszczańskie. Chwila czasu wolnego. Przejazd na zwiedzanie Tarnowa: Ratusz, renesansowe kamienice, Bazylika katedralna NNMP z XIV wieku, Birma – pozostałość synagogi, Parafia bł. Karoliny Kózkównej. Obiadokolacja i nocleg.

05.07.20 (niedziela): Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Binarowej, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Piaskowej, przykład drewnianej architektury sakralnej. Następnie przejazd do Biecza  zwanego „Perłą Podkarpacia” i zwiedzanie Kościoła Bożego Ciała ze słynnym obrazem „Opłakiwanie Chrystusa”, mury miejskie, baszta Kowalska, rynek z Ratuszem i kamienicą. Przejazd do Krynicy Zdrój. Spacer do centrum: kościół neorenesansowy, „Łazienki Mineralne”, hotel Jana Kiepury – „PATRIA”, pijalnia Jana i Józefa, Muszla Koncertowa, Stare Łazienki Borowinowe, Ławeczka Kraszewskiego, Stary Dom Zdrojowy Jana Zawiejskiego. Wyjazd kolejką linowo-terenową na Górę Parkową, spacer do źródełka "Miłości". Zejście ścieżką przyrodniczą (stawy: "Czapli", "Łabędzi", "Szczytowy"), przystanek przy sanktuarium Maryjnym - rzeźba projektu Artura Grottgera. Zejście obok kaplicy parkowej do Pijalni Głównej. Odpoczynek w Pijalni i degustacja wód mineralnych. Obiadokolacja i nocleg.

06.07.20 (poniedziałek): Śniadanie. Czas wolny w centrum Krynicy Zdrój, bądź przejazd i spacer do pierwszej w Polsce Wieży widokowej w koronach drzew o unikatowej konstrukcji drewnianej wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Przejazd przez Powroźnik (cerkiew Św. Jakuba Młodszego Apostoła) do Muszyny, spacer po centrum (zabytkowe domy, Kościół Św. Józefa w stylu barokowym) i Muszyńskich Ogrodach Biblijnych, chwila czasu wolnego w ogrodzie sensorycznym (ogrodzie zmysłów). Przejazd do Tylicza: rynek z Kościołem św. Piotra i Pawła, nowy kościół parafialny, Golgota przypominająca obraz wieży Babel, Cerkiew św. Kosmy i św. Damiana. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

07.07.20 (wtorek):  Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Tropie, malowniczo położonej  nad brzegiem Dunajca. Zwiedzanie Sanktuarium św. Świerada i Benedykta. Przejazd na drugą stronę Jeziora Czchowskiego na spacer do Zamku Tropsztyn. Następnie przejazd na zwiedzanie Bazyliki w Limanowej gdzie znajduje się słynna figurka Matki Bożej Bolesnej. Przejazd do Pasierbca i zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia. Przejście słynną drogą krzyżową (ok. 1,5 km) na pobliską Golgotę. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do K-Koźla około 21.00.

Uwaga: program pielgrzymki jest ramowy i kolejność zwiedzanych miejsc i obiektów może ulec zmianie.
 

Świadczenia ujęte w cenie:

  • przejazdy komfortowym autokarem (toaleta, video, barek, klimatyzacja)
  • 4 x noclegi w hotelach, pensjonatach lub ośr. wypoczynkowych  (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami i wc)
  • wyżywienie: 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
  • ubezpieczenie NNW w Polsce
  • opieka pilota – przewodnika, przewodnicy miejscowi

Dodatkowo płatne: bilety wstępu: Tyniec 5-7zł, Góra Parkowa 8-11zł (w jedna stronę), Biecz 1 zł/os, Zamek Tropsztyn 10zł/os, Wieża widokowa w Krynicy Zdrój 55-69 zł(wjazd i zjazd kolejką + wejście na wieżę), Muzeum Nikifora 8-12 zł


Aktualności

ENERGYLANDIA
 

Sindbad Club - ZMIANA

 

 


47-220 Kędzierzyn-Koźle
Al. Jana Pawła II 17

tel.: +48 77 4811457
e-mail: marek@biuromarek.pl


Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA 

 

 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH