Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Alpejskie Sanktuaria

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

termin: 16 - 23.08.2019
Cena: 2119 zł


Heilgenkreuz – Mariazell – Melk – Salzburg – Marktl – Altotting – Andechs – Monachium – Hochenschwangau – Garmisch-Partenkirchen – Innsbruck

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

16.08.2019 (piątek): Wyjazd z Leśnicy o 4.00 pl. Targowy. Przejazd (450km) do niewielkiej miejscowości w północno-wschodniej Austrii – HEILIGENKREUZ i zwiedzanie założonego w połowie XII wieku Klaszoru Cystersów. Klasztor Heiligenkreuz (obok Opactwa Rein) jest jednym z nielicznych tego typu obiektów w Europie, w którym od początku swego istnienia do czasów obecnych nieprzerwanie mieszkają Cystersi. Przejazd |100km) do MARIAZELL – miejsca kultu Maryjnego. Pobyt w Sanktuarium Maryjnym – najważniejszego w Austrii ośrodka pielgrzymkowego, gdzie znajduje się romański posąg Madonny. Udział w uroczystościach Maryjnych, wizyta w Świętym Źródełku. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

17.08.2019 (sobota): Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd (95km) do miejscowości MELK, położonej  w malowniczej Dolinie Wachau, krainie moreli, zamków i winnic. Zwiedzanie opactwa będącego największym klasztorem benedyktyńskim w Europie. Przejazd (215km) do jednego z najpiękniejszych miast Austrii – SALZBURGA. Zwiedzanie starego miasta wpisanego na listę UNESCO: Katedra Św. Ruprechta (XVII Kościól Św. Piotra, Residenplatz), spacer śladami Mozarta (pomnik, dom) piękną i najstarszą ulicą miasta – Getreidegasse. Przejazd (65km) do hotelu w okolicach Marktl am Inn, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

18.08.2019 (niedziela): Śniadanie, przejazd do MARKTL, miejsca narodzin papieża Benedykta XVI. Zwiedzanie domu rodzinnego papieża. Przejazd (15km) do ALTOTTING - słynnego miejsca pielgrzymkowego w Bawarii, gdzie w roku 1489 zgodnie z legendą wydarzyły się dwa przywrócenia do życia. Zabytkowa kaplica w której znajduje się posąg Matki Bożej z Altötting (Czarnej Madonny), która została zbudowana ok. 700 roku, natomiast posąg pochodzi z roku 1330. W ołtarzu głównym w kaplicy znajdują się srebrne urny z sercami książąt bawarskich, biskupów oraz sześciu królów Bawarii. Przejazd (60km) do PRIEN i przeprawa promem na wyspę Heerninsel. Spacer do zamku Herrenchiemsee – największego z zamków Ludwika Bawarskiego, będącego kopią pałacu wersalskiego. Spacer po przepięknym parku. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Monachium, obiadokolacja. Nocleg.

19.08.2019 (poniedziałek): Śniadanie. Przejazd (87km) na zwiedzanie stolicy Bawarii – MONACHIUM, Stare Miasto m.in.: plac Mariacki z kolumną NMP patronki miasta, Stary Ratusz, Katedra NMP, Park Olimpijski. Przejazd (45km) do ANDECHS, miejsca narodzin św. Jadwigi. Nawiedzenie kościoła pielgrzymkowego i możliwość spróbowania piwa ze słynnego browaru benedyktyńskiego/rejs po Jeziorze Ammersee. Powrót do hotelu na nocleg.

20.08.2019 (wtorek): Śniadanie. Przejazd (75km) do HOHENSCHWANGAU – słynnego rejonu Bawarii z wspaniałymi zamkami: Neuschwanstein oraz Hohenschwangau. Zwiedzanie bajkowego zamku Neuschwanstein, który Ludwik II zwany Szalonym wzniósł inspirowany germańską mitologią i muzyką Wagnera. Zwiedzanie wnętrz, spacer do Marienbrucke gdzie z mostu nad wąwozem Poellat jest najpiękniejszy widok na zamek. Spacer i zwiedzanie zamku Hohenschwangau, w którym Ludwik II spędził swoje młodzieńcze lata. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

21.08.2019 (środa): Śniadanie. Przejazd (50km) do miejscowości ETTAL i wizyta w benedyktyńskim kościele wzorowanym na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Przejazd przez słynące ze sztuki rzeźbiarskiej miejscowości Oberammergau i Unterammergau z tradycyjnymi malowidłami na fasadach domów. Przejazd (20km) do słynnego alpejskiego kurortu GARMISCH – PARTENKIRCHEN, gdzie co roku odbywają się zawody skoków narciarskich w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Spacer w wąwozie Partnachklamm. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

22.08.2019 (czwartek):  Śniadanie. Przejazd (65km) na zwiedzanie pięknego, alpejskiego miasta, stolicy Tyrolu INNSBRUCKA. Nazwa miasta Innsbruck oznacza w tłumaczeniu „most na rzece Inn”. Spacer po zabytkowym średniowiecznym centrum: ozdobiony złoty dach Goldenes Dachl – rezydencja zbudowana w XV w. dla cesarza Maximiliana I, dziedzińce Hofburga i katedra św. Jakuba. Następnie odkryjemy współczesny charakter miasta – jego słynną skocznie olimpijską – Bergisel, na której podobnie jak w Garmisch-Partenkirchen odbywa jeden z konkursów zaliczanych do Turnieju Czterech Skoczni. Przejazd (400km) w okolice CZESKIEGO KRUMLOVA. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

23.08.2019 (piątek): Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Czeskiego Krumlova, który zaraz po Pradze jest najczęściej odwiedzanym miastem w Czechach. Przejście historycznym centrum miasta, licznymi małymi, krętymi uliczkami, aż do kompleksu pałacowo-zamkowego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Przejazd (ok. 500km) do Leśnicy. Przyjazd ok. godz. 20:00.

UWAGA! Program pielgrzymki jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

 

Świadczenia wliczone w cenę:

  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, video, wc)
  • 7 x nocleg w hotelach/pensjonatach, pokoje 2,3 osobowe z łazienką
  • wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja  
  • ubezpieczenie:  KL+CP, NNW, BP
  • opieka pilota-przewodnika
  • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych miejsc i obiektów, napojów do obiadokolacji, opłat za przewodników miejscowych. Orientacyjny koszt wszystkich biletów wstępu około 100 euro/os. Ceny biletów aktualne na rok 2018.


Aktualności

Sindbad Club - ZMIANA

ENERGYLANDIA
 

 

 


47-220 Kędzierzyn-Koźle
Al. Jana Pawła II 17

tel.: +48 77 4811457
e-mail: marek@biuromarek.pl


Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA 

 

 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH