Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Przydatne informacje przed wyjazdem

BAGAŻ

W przypadku wycieczek samolotowych - turysta może zabrać bagaż podręczny do 5 kg (i o wymiarach nie większych niż 55 x 20 x 40 ckm) oraz 1 sztuk bagażu głównego o wadze od 15 do 20 kg (w zależności od linii lotniczej). Za każdy nadbagaż należy uiścić dodatkową opłatę na lotnisku wg taryf obowiązujących u danego przewoźnika

W przypadku wyjazdów autokarowych ilość bagażu ograniczona jest do jednej walizki lub torby podróżnej (max 20 kg) oraz niedużego bagażu podręcznego, a w przypadku Imprez narciarskich dodatkowo para nart i butów lub deska snowboardowa na osobę (koniecznie w pokrowcu i tylko ze sprzętem narciarskim - prosimy o nie dopakowywanie innych przedmiotów). W autobusie nie ma możliwości dopłat za nadbagaż - w takim wypadku obsługa odmówi zabrania dodatkowej walizki czy torby.

CZAS TRWANIA IMPREZY – ILOŚĆ DNI

W programach wycieczek podajemy ilość dni od wyjazdu/wylotu z Polski do przyjazdu/przylotu do Polski. Oznacza to że podróż (autokarem lub samolotem) wliczona jest w czas trwania imprezy turystycznej. Prosimy mieć zatem na uwadze że z reguły na podróż przeznaczony jest pierwszy i ostatni dzień wycieczki

IMPREZY FAKULTATYWNE

Są to wycieczki organizowane podczas pobytu przez lokalne biura – partnerów Wykaz takich wycieczek wraz z orientacyjnymi cenami znajduje się w opisach ofert. Ceny mogą jednak ulegać wahaniom – zależne jest to od ilości uczestników. Zazwyczaj imprezy fakultatywne odbywają się przy min. 15 chętnych.

DOBA HOTELOWA

Doba hotelowa, a co za tym idzie świadczenia hotelowe (np. wyżywienie), we wszystkich hotelach i apartamentach kończy się o godz. 10.00, a rozpoczyna się w godz. 14.00-15.00. W przypadku późnych wylotów, bez względu na godzinę zakwaterowania, należy opuścić pokoje do godz. 10.00 w dniu wykwaterowania. Goście najczęściej otrzymują pokój do składowania bagażu. W przypadku wylotów nocnych Goście kwaterowani są po przybyciu do hotelu – co oznacza, że doba hotelowa liczona jest od godz. 14.00-15.00 dnia poprzedzającego wylot. Analogicznie w przypadku nocnych powrotów do kraju. Rozpoczęcie świadczeń all inclusive następuje po zameldowaniu w hotelu, pod warunkiem, że trwa już pierwsza doba hotelowa, a kończy się z momentem wykwaterowania, jednak nie później niż koniec ostatniej doby hotelowej.

KLIMATYZACJA


Hotel jest wyposażony w klimatyzację tylko w przypadku, gdy wyraźnie jest to podane w opisie hotelu i pokoju. W wielu przypadkach urządzenia te są obsługiwane centralnie i wówczas okresowe ich włączanie bądź wyłączanie zależy od decyzji właściciela hotelu. Indywidualnie sterowana klimatyzacja działa wtedy, gdy Klient przebywa w pokoju i uruchomi ją odpowiednią kartą magnetyczną. Karta dostępna jest w recepcji i wydawana podczas kwaterowania. W pokojach rodzinnych klimatyzacja jest w jednym pomieszczeniu.

WYŻYWIENIE

W zależności od oferty istnieją różne rodzaje wyżywienia.

Bez wyżywienia (OV) występuje przeważnie przy zakwaterowaniu w apartamentach wyposażonych w aneks kuchenny. Klienci przygotowują sobie posiłek we własnym zakresie.

Śniadania (BB) – możliwe śniadanie kontynentalne - chleb, rogalik, masło, dżem ew. jogurt oraz śniadanie wzmocnione wzbogacone dodatkowo o wędlinę lub ser. Do śniadania napoje wliczone w cenę.

Śniadania i Obiadokolacje (HB) – śniadanie oraz kolacja w formie ciepłego posiłku. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

All Inclusive (ALL) – śniadanie, obiad/lunch, kolacja. Między posiłkami dodatkowo przekąski w formie ciasta, lodów, fast foods. Napoje alkoholowe lokalne oraz bezalkoholowe wliczone w cenę.

UBEZPIECZENIA

Każdy z klientów wykupując imprezę turystyczną w cenie ma zawarte również standardowe ubezpieczenie obejmujące:

KL – koszty leczenia
NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków
BP – bagaż podróżny

Wysokość stawek uzależniona jest organizatora i są one podane w jego warunkach uczestnictwa.

Dodatkowo klient może wykupić:
- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
- ubezpieczenie od chorób przewlekłych
- rozszerzyć stawki ubezpieczeniowe

 

 


47-220 Kędzierzyn-Koźle
Al. Jana Pawła II 17

tel.: +48 77 4811457
e-mail: marek@biuromarek.pl


Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA 

 

 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH